O projektu

Projekt Zvyšování mediální gramotnosti v ČR, který je financován v rámci OPVK z ESF, slouží ke zvýšení znalostí o médiích, tedy k většímu kritickému myšlení veřejnosti při užívání médií.

Projekt fyzicky proběhne ve 4 regionech ČR (Plzeňský, Českobudějovický, Královéhradecký a Liberecký), ale pomocí internetové publikace a e-learningové aplikace bude dostupný pro kohokoliv, kdo bude mít zájem se v oblasti médií vzdělávat.

Projekt pomůže účastníkům (počet není omezen) zorientovat se na poli médií, rozpoznat manipulativní techniky na internetu a v reklamě obecně. Projekt počítá s realizací dalšího vzdělávání jak v oblasti tradičních seminářů pro veřejnost, tak praktických workshopů spojených s konceptem learning by doing. Dále se počítá s méně tradičním systémem vzdělávání ve formě propracovaného e-learningu přístupného komukoliv se znalostí českého jazyka.

Zájemci mohou využít tento projekt zcela bezplatně a navíc mohou získat plnohodnotný certifikát, který je v systému celoživotního vzdělávání oceněn 3 kredity, pokud studují nebo budou studovat na VŠ.

Projekt je podpořen celoplošnou mediální kampaní (Internet a v regionální rádia) a má samozřejmě svůj hlavní vzdělávací portál, na kterém se právě nacházíte. O aktuálních informacích budete informováni prostřednictvím tohoto vzdělávacího portálu.

Projekt se realizuje od 1. srpna 2012 do 31. října 2013, nicméně projekt a systém vzdělávání bude pokračovat i po oficiálním ukončení tohoto projektu.

 

Spolufnancováno Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky v rámci projektu Zvyšování mediální gramotnosti v ČR, reg. č. CZ.1.07/3.1.00/37.0112.

Kontakty

E-mail: info@mediapodlupou.cz

Napište nám

Nesprávný formát emailové adresy.
Zpráva odeslána. Chyba při odesílání.

Sledujte nás na Facebooku

Sledujte náš Twitter

Twitter @mediapodlupou