O projektu

Projekt Zvyšování mediální gramotnosti v ČR, realizován od 1. srpna 2012 do 31. října 2013 a financován v rámci OPVK z ESF, sloužil ke zvýšení znalostí o médiích, tedy k většímu kritickému myšlení veřejnosti při užívání médií.

Projekt fyzicky proběhl ve 4 regionech ČR (Plzeňský, Českobudějovický, Královéhradecký a Liberecký), ale pomocí internetové publikace a e-learningové aplikace je dostupný pro kohokoliv, kdo má zájem se v oblasti médií vzdělávat.

Projekt účastníkům pomáhá se zorientovat na poli médií, rozpoznat manipulativní techniky na internetu a v reklamě obecně. Součástí projektu byla realizace dalšího vzdělávání jak v oblasti tradičních seminářů pro veřejnost, tak praktických workshopů spojených s konceptem learning by doing i méně tradiční systém vzdělávání ve formě propracovaného e-learningu přístupného komukoliv se znalostí českého jazyka.

Zájemci mohou využít tento projekt zcela bezplatně.

Projekt byl podpořen celoplošnou mediální kampaní (Internet a v regionální rádia) a má svůj hlavní vzdělávací portál, na kterém se právě nacházíte.

Projekt byl realizován od 1. srpna 2012 do 31. října 2013, nicméně portál a systém vzdělávání pokračuje i po oficiálním ukončení tohoto projektu.

Spolufinancováno Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky v rámci projektu Zvyšování mediální gramotnosti v ČR, reg. č. CZ.1.07/3.1.00/37.0112.

Kontakty

E-mail: ms@mup.cz

Sledujte nás na Facebooku

Sledujte náš Twitter

Twitter @mediapodlupou